Wydział Nauk o Wychowaniu

Aktualności WNoW


Ukazała się nowa monografia naukowa autorstwa prof. Bogusława Śliwerskiego pt. „Habilitacja. Diagnoza, procedury, etyka i postulaty" - więcej

monografia


Poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji plebiscytu Najlepszej książki na lato 2017 organizowannego przez wortal Granice.pl.

Kilkadziesiąt nowości wydawniczych - m.in. powieści obyczajowych, poradników, książek pedagogiki i psychologii, czy książek dla młodych czytelników - rywalizowało o uznanie jurorów i internautów w konkursie i plebiscycie „Najlepsza książka na lato". W głosowaniu oddano ponad 40 tysięcy głosów. Na które premiery książkowe ostatnich miesięcy warto więc zwrócić szczególną uwagę? Zdecydowanie polecamy nagrodzoną publikację Oficyny Wydawniczej "Impuls"!

W tegorocznej edycji decyzją jury plebiscytu Oficyna Impuls świętuje tytuł dla prof. Bogusława Śliwerskiego i książki "Książki (nie)godne czytania"  tytuł Najlepszej książki na lato 2017 w kategorii "Perły z lamusa"

 

https://biuletyn.uni.lodz.pl/archiwa/8979

http://impulsoficyna.com.pl/nowosci/ksiazki-nie-godne-czytania,1876.html


Męska depresja często przebiega zupełnie inaczej niż w przypadku kobiet. Do niedawna trudno było nawet rozpoznać jej objawy. Dzięki badaniom, które zaczęły się w Szwecji, w latach 80', psychologowie i lekarze mają teraz większą wiedzę na ten temat. O tym, wciąż mało popularnym w Polsce zjawisku opowiada dr hab. Jan Chodkiewicz z Instytutu Psychologii WNoW UŁ.

https://www.youtube.com/watch?v=M_HYAmaydf8&list=PLuA80EMga0nmfvxaRpp9ZXUywrJTSS0sH&index=22 


Studentka Pedagogiki, specjalność: pedagogika resocjalizacyjna – Karolina Karasiewicz, w bieżącym roku zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w Kolarstwie Szosowym w Elicie Kobiet oraz - jako reprezentantka Uniwersytetu Łódzkiego - tytuł Akademickiej Mistrzyni Polski we wspomnianej dyscyplinie.

     

Nowy kierunek!
Studia Podyplomowe „Przygotowanie Pedagogiczne”


Nowy kierunek!
Studia podyplomowe "Synergia procesów rewitalizacji społecznej"


Nowy kierunek!
Studia podyplomowe „Nowe media w animacji kultury”


Szanowni Państwo,

W dniu 11 maja 2017 r. (czwartek) Urząd Miasta Łodzi we współpracy z samorządami studenckimi łódzkich uczelni organizuje uroczystą inaugurację Juwenaliów 2017, w trakcie której ulicą Piotrkowską przejdzie barwny, studencki korowód, a Pani Prezydent Hanna Zdanowska przekaże studentom klucze do Bram Miasta. 


 

Szanowni Państwo

 

         Wydział Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego

uruchamia od roku akademickiego 2017/2018 Stacjonarne Studia Doktoranckie Pedagogiki i Psychologii. Studia są przeznaczone dla osób zainteresowanych prowadzeniem badań naukowych w dyscyplinie pedagogika albo w dyscyplinie psychologia.

Stacjonarne studia doktoranckie Pedagogiki i Psychologii zostały powołane  zarządzeniem nr 91 Rektora Uniwersytetu Łódzkiego z dnia 10 kwietnia 2017 r.

Informacje o zasadach rekrutacji  wraz z terminarzem znajdują się w zakładce: oferta dydaktyczna.

 


  

Drodzy Studenci

Bezpłatne szkolenie dla studentów

Zdobywanie nowych umiejętności to nie tylko kolejny punkt w CV. Poszerzanie własnych kwalifikacji powinno być celem samym w sobie, jako że chęć samodzielnego rozwoju jest wysoko ceniona na rynku pracy. Dlatego, Studencie, nie wahaj się i skorzystaj z bezpłatnego szkolenia z Podstaw produkcji internetowego video!

 Szczegóły


 Profilaktyka przemocy wobec dzieci i młodzieży I Ogólnopolskie Forum Dobrych Praktyk


Droga studentko! Drogi studencie!

Chciałabyś/chciałbyś rozpocząć przygodę z edukację globalną? A może edukacja globalna nie jest Ci obca i chciałabyś/chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę i wykorzystać ją w przyszłej pracy z dziećmi?

INTENSYWNE STACJONARNE SZKOLENIE DLA STUDENTEK I STUDENTÓW PEDAGOGIKI 31 marca – 2 kwietnia 2017 r.  


 

Biuro Osób Niepełnosprawnych i Profilaktyki Uzależnień UŁ organizuje spotkania dedykowane studentom I roku Uniwersytetu Łódzkiego, mające na celu wsparcie w procesie wdrażania w studiowanie.

 

dbd
Skrzynka „Domni – Bezdomni” – projekt autorstwa absolwentki warszawskiej ASP Eugenii Wasylczenko – został przeniesiony na grunt łódzki w sierpniu 2015 r. przez członków Łódzkiego Partnerstwa Pomocy w sytuacji Wykluczenia i Bezdomności (w skrócie: ŁPP) - więcej
 

 

Projekt „Pedagog – społeczny – przedsiębiorca” będzie realizowany na Wydziale Nauk o Wychowaniu UŁ w semestrze letnim w roku akademickim 2016/2017 (od marca do maja). Uzyskał on dofinansowanie w ramach funduszu Santander Universidades Banku Zachodniego WBK Grupa Santander. Kierowany jest do grupy sześćdziesięciu chętnych studentów uczących się na kierunku pedagogika. Kierownikiem projektu jest dr Małgorzata Kostrzyńska, pracownik Katedry Pedagogiki Społecznej. - więcej

 


 

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Marty Kucharskiej
(przewód doktorski w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie psychologia).

 


 

Uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa prof. dr. hab. Bogusławowi Śliwerskiemu
na Uniwesytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy


 Nagroda Prezesa Rady Ministrów dla prof. dr. hab. Bogusława Śliwerskiego

za osiągnięcia naukowe, w tym za wybitny dorobek naukowy 


 Publiczna oborna pracy doktorskiej mgr. Marcina Rojka na temat: "Między pokoleniowe uczenie się nauczycieli w szkole podstawowej i gimnazjum. Studium przypadków." 


 Wydziałowa Inauguracja Roku Akademickiego 2016/2017

W dniu 30 września 2016 r. o godz. 12.00 w auli UŁ im. Profesora Wacława Szuberta odbyła się Wydziałowa Inauguracja Roku Akademickiego 2016/2017.

Uroczystość rozpoczęło wystąpienie Dziekan Wydziału Nauk o Wychowaniu – p. prof. nadzw. dr hab. Danuty Urbaniak-Zając. Wykład inauguracyjny poprowadziła p. prof. nadzw. dr hab. Agnieszka Lipińska-Grobelny na temat „ Męskość, kobiecość i androgynia w perspektywie indywidualnej i społecznej”.

Udział swój zaznaczyli także przedstawiciele Wydziałowej Rady Pracodawców w osobie p. Małgorzaty Kubiak, zastępcy dyrektora Przedszkola Kids & Co, Centrum Rozwoju Dziecka Sp. z.o.o., która przygotowała prezentację swojej placówki w kontekście współpracy z uczelnią.

 


Jubileuszowy piknik Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego
z okazji 25-lecia Wydziału

 


PROGRAM KONFERENCJI

Katedra Pedagogiki Społecznej WNoW UŁ serdecznie zaprasza do udziału w konferencji Participatory Social Work: Approaches, Barriers, Critique, która odbędzie się w dniach 29-30 września 2016 w siedzibie Wydziału Nauk o Wychownaiu UŁ (ul.  Pomorska 46/48) 
Współorganizatorem konferencji jest European Research Institute for Social Work (ERIS).

O konferencji:

Participatory social work raises anew the issues of credibility of knowledge, processes of its creation and use, the purpose of social work, its relationship to politics, and - above all - the role and competences of a social worker (co-)constructing social change in partnership "with" and not just "for" the service users. In terms of research, in the more radical viewpoints, it can be associated with the gradual de-academization of both the empirical and theoretical aspects of social work.

In Łódź – a city with multicultural history – we plan to debate around the following issues:

-           Theoretical approaches to participatory social work

-           Participatory research strategies

-           Participatory social work as a praxis/in practice 

-           Barriers to implementation of participatory social work

-           Critical perspective on participatory social work

We would also like to encourage you to participate in the events accompanying the debate:

-       28 September 2016, a symposium: Participatory Approaches in Social Work Research – discussion of controversies identified during ERCRSW seminaries devoted to summing up the annual research seminars of the Centre Européen de Ressources pour la Recherche en Travail Social/European Resource Center for Research in Social Work, dealing since 2008 with the issues of approaches to participatory research in social work    

-           28 September and 1st October  2016 - study visits to selected social work projects and institutions in Łódź

 

Kontakt:
Pomorska 46/48 Street

91-408 Łódź

email: eris.lodz@uni.lodz.pl

Kierownik: Dr Anita Gulczyńska

Call for Paper 
Registration Form
 

 


Pedagogika społeczna w Uniwersytecie Łódzkim: przeszłość – teraźniejszość – przyszłość


Szanowni Państwo,

nawiązując do ubiegłorocznych wydarzeń uświetniających 70-lecie powstania Uniwersytetu Łódzkiego i również jednej z jego najstarszych jednostek organizacyjnych, jaką jest Katedra Pedagogiki Społecznej, serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach kończących rok jubileuszowy zatytułowanych: Pedagogika społeczna w Uniwersytecie Łódzkim: przeszłość – teraźniejszość – przyszłość, które odbędą się 5. października br. w siedzibie Muzeum Uniwersytetu Łódzkiego. Szczegóły wydarzenia są dostępne w zaproszeniu.


Pozostajemy z nadzieją na udział Państwa w tym wydarzeniu i uprzejmie prosimy o zwrotne potwierdzenie obecności do dnia 10 lipca br. na adres mejlowy Katedry Pedagogiki Społecznej:  spolecz@uni.lodz.pl

Z wyrazami szacunku,

Komitet Organizacyjny Wydarzeń
dr Elżbieta Skoczylas-Namielska
mgr Izabela Kamińska-Jatczak

Zaproszenie

 


Wystawa prac plastycznych studentów

 

Dwie wystawy prac plastycznych studentów Wydziału Nauk o Wychowaniu można oglądać w holu przed aulą im. Aleksandra Kamińskiego. Prace powstały podczas warsztatów, odbywających się w ramach projektu „Interwencje artystyczne. Samorozwój przez sztukę”. Warsztaty plastyczne „Nie tylko pędzlem” prowadziła mgr Joanna Ludwiczak, warsztaty multimedialne „Moje ja w sieci” prowadziła dr Tamara Sass. Na wystawach można oglądać m.in. papier czerpany i prace inspirowane książką artystyczną.

 

Projekt „Interwencje artystyczne. Samorozwój przez sztukę” był dofinansowany przez bank Santander Universidades i odbywał się w semestrze letnim roku akademickiego 2015/2016. Oprócz wymienionych warsztatów obejmował także zajęcia wokalne „Ja i mój głos”, prowadzone przez mgr Aleksandrę Bykowską. Przygotowane przez nią studentki przedstawiły krótki koncert w dniu 8 czerwca, kiedy to odbył się także wernisaż wystaw plastycznych.

 

Projekt „Interwencje artystyczne. Samorozwój przez sztukę” był prowadzony w Katedrze Edukacji Artystycznej. Kierownikiem projektu była dr Magdalena Sasin.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wernisażu:

https://drive.google.com/open?id=0B0xYnpE6kBwoQXAtR2l1V0ZoOVU

 


WYNIKI WYBORÓW PRODZIEKANÓW WYDZIAŁU NAUK O WYCHOWANIU UŁ NA KADENCJĘ 2016-2020

Wydziałowa Komisja Wyborcza informuje, że 11 maja 2016  na stanowiska Prodziekanów Wydziału Nauk o Wychowaniu UŁ na kadencję 2016-2020 zostały wybrane:

Prof. nadzw. dr hab. Elżbieta Kowalska-Dubas
prof. nadzw. dr hab. Anna Paszkowska-Rogacz
dr hab. Alina Wróbel
dr Anna Tyl

Komunikat nr 35 Wydziałowej Komisji Wyborczej na kadencję 2016-2020 z dnia 11 maja 2016 r.  w sprawie wyborów Prodziekanów Wydziału Nauk o Wychowaniu UŁ na kadencję 2016-2020.


XVI Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi na Wydziale Nauk o Wychowaniu UŁ - fotorelacja

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Festiwalu zamieszonych na wydziałowym facebook'owym fanpage'u:

20 kwietnia 2016

Piknik na Rynku Manufaktury 23-24 kwietnia 2016Szczegółowe zasady przebiegu letniej sesji egzaminacyjnej w roku akademickim 2015/2016 na Wydziale Nauk o Wychowaniu
 UŁ

 


Prof. nadzw. dr hab. Danuta Urbaniak-Zając
Dziekanem Wydziału Nauk o Wychowaniu na kadencję 2016-2020 

Wydziałowa Komisja Wyborcza informuje, że 21 kwietnia 2016 roku na stanowisko Dziekana Wydziału Nauk o Wychowaniu UŁ na kadencję 2016-2020 wybrana została prof. nadzw. dr hab. Danuta Urbaniak-Zając. 

Komunikat nr 28 Wydziałowej Komisji Wyborczej na kadencję 2016-2020 z dnia 21 kwietnia 2016 r. w sprawie wyboru Dziekana Wydziału Nauk o Wychowaniu UŁ na kadencję 2016-2020

 


WYBORY 2016-2020

Komunikaty Wydziałowej Komisji Wyborczej na kadencję 2016-2020


Zajęcia dydaktyczne na Wydziale Nauk o Wychowaniu UŁ 

w semestrze letnim w roku akademickim 2015/16 
dla wszystkich lat studiów licencjackich i magisterskich rozpoczynają się  15 lutego 2016 r.
 

Z początkiem 2016 roku Biblioteka UŁ  wprowadzi zmiany w dostępie do subskrybowanych sieciowych źródeł informacji. Korzystanie z baz danych, serwisów książek i czasopism będzie możliwe jedynie po zalogowaniu do systemu HAN. Celem takiego rozwiązania jest:

 • spopularyzowanie zdalnego dostępu do źródeł online,
 • zwiększenie świadomości użytkowników w zakresie różnorodności proponowanych przez UŁ źródeł,
 • uzyskanie jednorodnych statystyk wykorzystania stanowiących podstawę do finansowania  elektronicznych
 • zasobów kupowanych w UŁ,
 • doskonalenie doboru źródeł w oparciu o analizę statystyk,
 • zabezpieczenie źródeł  przed nieuprawnionym dostępem.

 

Warunkiem dostępu do zasobów online subskrybowanych przez UŁ jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej. Dane do logowania do systemu bibliotecznego i serwera HAN są takie same. Wszystkich pracowników i studentów, którzy nie posiadają jeszcze konta bibliotecznego zapraszamy do BUŁ lub bibliotek zakładowych celem rejestracji.

Samodzielna Sekcja Bibliografii,
Bibliometrii i Sieciowych Zasobów Informacji
tel. 48 42 635 64 76
email: bibliografia_bibliometria@lib.uni.lodz.pl

 


Katedra Badań Edukacyjnych UŁ  serdecznie zaprasza na  konferencję zatytułowaną „Biografie nieoczywiste-kryzys, przełom, transgresja w perspektywie interdyscyplinarnej”, która odbędzie się w Łodzi, w dniach 2- 3 marca 2016. Obrady będą miały miejsce w budynku Centrum Konferencyjnego w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 16/18.Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej konferencji https://biografienieoczywiste.wordpress.com/
Treść zaproszenia, szczegółowe informacje oraz karta zgłoszenia dostępne w pliku: (tutaj pliki z  załącznika ) Serdecznie zapraszamy!

W imieniu organizatorów, 
sekretarz naukowy konferencji
Dr Magda Karkowska 


 

„Wyzwoleni i zagubieni w sieci. Sztuka i wychowanie w kulturze konwergencji”, pod. red. prof. Mirosławy Zalewskiej-Pawlak i dra Piotra Soszyńskiego, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Łódź 2015. 

Informujemy, że w Wydawnictwie Uniwersytetu Łódzkiego ukazała się Właśnie ukazała się kolejna monografia wydana przez Katedrę Edukacji Artystycznej, dotycząca problemów współczesnej kultury i jej oddziaływań na proces wychowania. Różnorodne ujęcia sytuacji edukacji estetycznej koncentrują się na konsekwencjach ewolucji kultury i jej szczególnym aspekcie - konwergencji.

Teksty są zogniskowane wokół centralnej kategorii - kultury konwergencji - i prezentują jej szerokie spektrum interpretacji w oparciu o literaturę polską oraz światową. Tego typu rozważania są nowatorskie w polskiej literaturze pedagogicznej. Ta wielość ujęć, także konkurujących ze sobą, jest zaletą książki (...)

Godne podkreślenia jest również to, że w obecnym multikulturowym i cyfrowym społeczeństwie ranga edukacji estetycznej - o czym nie mówi się wystarczająco głośno i dobitnie - znacząco rośnie, i tym bardziej rośnie, im bardziej skłaniamy się ku kulturze obrazkowej. Zagrożenia i skutki pozytywne wynikające z nieuniknionej cyfryzacji życia społecznego zostały celnie wyartykułowane w zamieszczonych rozważaniach (...)

Recenzowana praca nie formułuje prostych recept, uczula jednak Czytelnika na meandry współczesnej kultury estetycznej i zmusza do refleksji nad tożsamością współczesnego człowieka.

Z recenzji dr hab. Sławomira Sztobryna, prof. ATH w Bielsku-Białej

Zachęcamy do lektury!

 


XII Zjazd Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej

 

 W dniach 3 – 6 września w siedzibie Wydziału Nauk o Wychowaniu odbędzie się XII Zjazd Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Psychologii Społecznej oraz Instytut Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego.  

Celem Zjazdu jest wymiana poglądów, przemyśleń i doświadczeń naukowych osób zainteresowanych problematyką psychologii społecznej.

Honorowy patronat nad Zjazdem objęli Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska oraz Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. zw. dr hab. Włodzimierz Nykiel.

 Szczegółowy program XII Zjazdu PSPS

 


Nagroda Premiera Rzeczypospolitej Polskiej dla Pani dr Małgorzaty Kostrzyńskiej

 

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów ogłosiła nazwiska naukowców, którym przyznano Nagrody Prezesa Rady Ministrów za wyróżnione rozprawy doktorskie, wysoko ocenione osiągnięciabędące podstawą nadania stopnia naukowego doktora habilitowanego oraz działalność naukową, naukowo-techniczną lub artystyczną za rok 2014.

Wśród laureatów nagród za wyróżnione rozprawy doktorskie znalazła się Pani dr Małgorzata Kostrzyńska z Katedry Pedagogiki Społecznej na Wydziale Nauk o Wychowaniu UŁ za rozprawę doktorską pt. „Proces stowarzyszania się w kontekście mieszanych sytuacji społecznych, na przykładzie bezdomności” (promotor: prof. dr hab. Ewa Marynowicz-Hetka).

 Serdecznie gratulujemy! 


Zapraszamy do lektury drugiego numeru newslettera projektu ELMI , realizowanego przez Zakład Andragogiki i Gerontologii Społeczne j – ELMI, Biuletyn nr 2, lipiec 2015.  

Działania konsorcjum projektu ELMI TOI (integracja opiekunów rodzinnych osób starszych z rynkiem pracy) skoncentrowane są na polepszeniu sytuacji zawodowej osób, które wcześniej niezawodowo zajmowały się opieką (np. nad członkiem rodziny) poprzez przygotowanie kursu e-learningowego wyposażającego w umiejętności pozwalające na opiekę nad innymi osobami potrzebującymi. Wypracowany we Włoszech kurs zostanie przeniesiony do realiów rumuńskiego systemu opieki dzięki współpracy całego partnerstwa. Uniwersytet Łódzki zorganizował na początku lipca spotkanie dla 10 opiekunów rodzinnych, którzy wezmą udział w pilotażu kursu zaprojektowanego i opracowanego w ramach projektu ELMI. W newsletterze znajdziecie Państwo szczegółowe informacje.

 


W radością informujemy, że w Wydawnictwie Uniwersytetu Łódzkiego ukazała się wieloautorska monografia pt. Pedagogika społeczna: wstępy i kontynuacje pod redakcją Pani Profesor Ewy Marynowicz-Hetki i Pani Doktor Elżbiety Skoczylas-Namielskiej. Publikacja jest zwieńczeniem rozmów o pedagogice społecznej, które zespół naukowy KPS rozpoczął w maju 2013 roku, przypominając postać i dzieło Profesor Ireny Lepalczyk.

Monografia ukazała się w maju, doskonale wpisując się w obchody 70. lecia Uniwersytetu Łódzkiego, w tym także symbolicznego istnienia Katedry Pedagogiki Społecznej. 

 

E. Marynowicz-Hetka, E. Skoczylas-Namielska (red.), Pedagogika społeczna: wstępy i kontynuacje, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Łódź 2015 


 

Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane problematyką pieczy zastępczej do udziału w seminarium: Komunikacja i współpraca między rodzicami zastępczymi, rodzicami biologicznymi i pracownikami pomocy społecznej dla dobra dzieci. Projekt FALEFOS organizowanym przez zespół naukowy pracowników WNoW zajmujący się tematyką rodzin zastępczych. Seminarium odbędzie się 18 września 2015 , w godzinach 9.30-16.00. Zgłoszenia prosimy nadsyłać do 15 sierpnia 2015 na adres falefos@gmail.com . Więcej informacji w ZAPROSZENIU (pdf).


Sukces studentów pedagogiki (specjalności edukacja przez sztukę) w międzynarodowych finałach konkursu „Odyseja umysłu” (pdf) 


Projekty socjalne realizowane w roku akademickim 2014/2015 w Katedrze Pedagogiki Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego – podsumowanie (pdf)


Zarządzenie Rektora UŁ z dnia 14.05.2015 r. w sprawie podziału roku akademickiego 2015/2016 


 Komunikat Rektora UŁ dnia 06.05.2015 r. w sprawie dnia rektorskiego – dotyczy studentów studiów stacjonarnych.


W dniach 12-13 maja 2015 r. na Wydziale Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego odbędzie się konferencja naukowa pod tytułem„Granice dyscyplinarne kształcenia akademickiego – wiarygodność w relacjach międzyludzkich” organizowana przez Katedrę Badań Edukacyjnych. W ten sposób Wydział Nauk o Wychowaniu chce włączyć się w obchody 70. utworzenia Uniwersytetu Łódzkiego, czyniąc jednocześnie tę znamienitą okoliczność okazją do spotkania się i dyskusji na temat ważnych dla środowiska akademickiego kwestii. Do udziału w konferencji zaproszone zostaną osoby, które w przeszłości pracowały na Wydziale Nauk o Wychowaniu lub wcześniej na Wydziale Filozoficzno-Historycznym, oraz osoby które bezpośrednio związane są z innymi wydziałami Uniwersytetu Łódzkiego, ale z Wydziałem współpracują.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem i udziału w konferencji.

Miejsce obrad: Centrum Szkoleniowo Konferencyjne UŁ, ul. Kopcińskiego 16/18 Łódź

Program

Plakat


Szczegółowe zasady przebiegu letniej sesji egzaminacyjnej w roku akademickim 2014/2015 na Wydziale Nauk o Wychowaniu

  


Wydział Nauk o Wychowaniu UŁ ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w tegorocznej edycjiFestiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi . W ramach festiwalu zaplanowano szereg warsztatów skierowanych zarówno do uczniów, jak i nauczycieli, które odbędą się w dniu 22 kwietnia 2015 rokuw godzinach 9:00-13:30w budynku Wydziału Nauk o Wychowaniu przy ul. Pomorskiej 46/48 w Łodzi. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak radzić sobie ze stresem, co zrobić, żeby zapamiętywać szybciej i na dłużej, bądź też jak rozwiązywać sytuacje konfliktowe. Pełną listę zagadnień, a także szczegółowy opis poszczególnych warsztatów oraz zasad uczestnictwa znajdą Państwo w załączniku.


Serdecznie zapraszamy na IV Ogólnopolską Konferencję Naukową  z cyklu Nauczyciel wczesnej edukacji w badaniach i praktyce edukacyjnej  organizowaną przez Katedrę Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej UŁ. Konferencja zatytułowana Nauczyciel w przestrzeni edukacyjnej dziecka  odbędzie się 20 kwietnia  2015 roku. Udział w konferencji zapowiedziało 85 osób z dwudziestu ośrodków naukowych. Miejsce obrad: Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne UŁ, ul Kopcińskiego 16/18.

Program konferencji w załączniku


Z radością informujemy, że 13 kwietnia 2015 roku na Gali 20-lecia Polskiego Stowarzyszenia Sportu Kobiet, która odbyła się w Centrum Olimpijskim w Warszawie, odznaczono za dotychczasową pracę na rzecz promowania sportu kobiet Panie z Łódzkiego Oddziału Stowarzyszenia. Nagrody otrzymały dr Anna Jeziorek , dr Anna Maszorek-Szymala , Helena Żak – wszystkie związane z WNoW UŁ. Gratulujemy!

 

 


Z ogromną satysfakcją informujemy, że  drużyna studentów  Pedagogiki, specjalności Edukacja przez Sztukę, zakwalifikowała się do światowych finałów Odysei Umysłu . Finały tego międzynarodowego konkursu odbędą się pod koniec maja na Michigan State University w Stanach Zjednoczonych. Studenci, dzięki którym Łódź po raz pierwszy będzie miała swoją reprezentację wśród najstarszych drużyn Odysei, pracują z mgr Martyną Justyńską i mgr Anną Majewską . Gratulujemy! 

 


Z wielką radością informujemy, że nasza Absolwentka  -  Justyna Panfilewicz  (Pedagogika z Edukacją Artystyczną, obecnie: Edukacja przez Sztukę) została laureatką 36. Przeglądu Piosenki Aktorskiej , który odbył się w dn. 20–29 marca we Wrocławiu. Otrzymała Nagrodę Specjalną Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za najlepsze wykonanie polskiej piosenki. Gratulujemy!

 

 


WYCHOWANIE DO SAMODZIELNOŚCI 
Konferencja dla rodziców, wychowawców, nauczycieli

Serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej konferencji pt. „Wychowanie do samodzielności" organizowanej przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych w Departamencie Komunikacji Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Łodzi oraz Komisję Dialogu Obywatelskiego ds. Rodziny, Dzieci i Młodzieży. Konferencja odbędzie się 14 kwietnia 2015 roku w Sali Obrad Rady Miejskiej w Łodzi (Urząd Miasta Łodzi).  Udział w konferencji jest bezpłatny.
Program konferencji w 
załączniku

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w konferencji do dnia 10 kwietnia 2015 , mailowo na adres m.affeltowicz@uml.lodz.pl  lub telefonicznie: 42 638 47 37


WOLONTARIAT

Towarzystwo Pomocy Niepełnosprawnym poszukuje opiekunów – wolontariuszy do opieki nad osobami niepełnosprawnymi w czasie turnusów rehabilitacyjnych.
(Wolontariat daje możliwość zaliczenia studenckich praktyk zawodowych )

Terminy turnusów:

Turnus I 04.07-18.07.2015
Turnus II 18.07-01.08.2015
Turnus III 01.08-15.08.2015
Turnus IV 15.08-29.08.2015

Turnusy odbędą się w ośrodku szkoleniowym „KŁOS” – Jedlicze A (Grotniki)
Bliższych informacji udzielają:
p. Jadwiga Więcior tel. 691-944-998
p. Wiesław Hałaj tel. 602-249-607

 


WARSZTATY Z mBANKIEM

 

Drodzy studenci! Serdecznie zapraszamy do udziału w dwóch warsztatach, które na naszym Wydziale poprowadzą trenerzy mBanku. Na zajęciach będzie można poznać zasady tworzenia dokumentów aplikacyjnych oraz sposoby przygotowywania się do rozmowy kwalifikacyjnej. Dodatkowo, trenerzy udzielą informacji na temat możliwości rozwoju w mBanku. Harmonogram:

 

JAK PISAĆ CV I LIST MOTYWACYJNY - 23 marca , w godz. 10:15-14:15 (sala 209)

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ROZMOWY O PRACĘ - 21 kwietnia , w godz. 8:00-12:00 (sala 304)

 

Warsztaty odbędą się w budynku przy ul. Pomorskiej 46/48. Chęć uczestniczenia w warsztatach prosimy zgłaszać na adres: profil@uni.lodz.pl  (w treści maila prosimy wpisać tytuł warsztatu, w którym chcielibyście wziąć udział).

ZAPROSZENIE


SEMINARIUM NAUKOWE

Studenckie Koło NaukowePedagogiki Specjalnej„Razem Możemy Więcej!” serdecznie zaprasza do udziału (czynnego lub biernego) w seminarium naukowym „Funkcjonowanie osób z dysfunkcjami słuchu w społeczeństwie XXI wieku" . Spotkanie odbędzie się 31 marca w godzinach 10.00 - 14.00 w Instytucie Psychologii przy ul. Smugowej 10/12.  Zgłoszenia prosimy wysyłać do 15.03 na adres mailowy Koła: kontakt.razemmozemywiecej@gmail.com lub poprzez fanpage FBGwarantowane zaświadczenia uczestnictwa.

Karta zgłoszeniowa: https://www.sendspace.com/file/uw8j4y ". 


XV FESTIWAL NAUKI, TECHNIKI I SZTUKI W ŁODZI

Wydział Nauk o Wychowaniu UŁ ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w tegorocznej edycji Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi. W ramach festiwalu zaplanowano szereg warsztatów skierowanych zarówno do uczniów, jak i nauczycieli, które odbędą się w dniu 22 kwietnia 2015 roku w godzinach9:00-13:30w budynku Wydziału Nauk o Wychowaniu na ul. Pomorskiej 46/48 w Łodzi.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak radzić sobie ze stresem, co zrobić, żeby zapamiętywać szybciej i na dłużej,  bądź też jak rozwiązywać sytuacje konfliktowe. Pełną listę zagadnień, a także szczegółowy opis poszczególnych warsztatów oraz zasad uczestnictwa znajdą Państwo w załączniku


 Informacja o zapisach na zajęcia ogólnouczelniane w semestrze letnim 2014/2015


Szczegółowe zasady przebiegu zimowej sesji egzaminacyjnej na Wydziale Nauk o Wychowaniu 


 

Studentów 1 roku I stopnia oraz 1 roku II stopnia, którzy jeszcze nie zarejestrowali się na platformę e-wnow.uni.lodz.pl prosimy o niezwłoczne uczynienie tego.

Na platformie od miesiąca realizowane są wykłady.
Aby zarejestrować się na platformie proszę wejść na stronę e-wnow.uni.lodz.pl pobrać instrukcję i utworzyć konto.
 

REKRUTACJA MENTORING – Absolwent VIP UŁ

Projekt mentorski skierowany jest do studentów Uniwersytetu Łódzkiego, którzy chcą rozwijać swój potencjał osobisty i zawodowy. W rolę mentorów zaangażowali się wybitni absolwenci UŁ, ludzie którzy osiągnęli sukces i chcą podzielić się ze studentami swoją wiedzą i doświadczeniem. Każdy z mentorów pracuje z jednym studentem - dzięki bliskiemu, bezpośredniemu kontaktowi, praca w parach mentor-student jest najbardziej efektywna. Mentorzy wspierają studentów w znajdywaniu nowych sposobów poszerzania kwalifikacji oraz wskazują kierunki rozwoju i najnowsze trendy.

Wśród 27 mentorów są m. in. Krystian Bestry – Dyrektor Infosys BPO Poland, Jacek Grudzień – Dyrektor Oddziału w Łodzi Telewizja Polska, Robert Fiutak – Dyrektor Zarządzający Hutchinson Institute, Grzegorz Justyński - Dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Łodzi, Renata Sima – Dyrektor HP Global Business Center, czy Konrad Marchlewski - Wiceprezes Zarządu ds. finansowych Grupy Atlas

Rekrutacja trwa do 12 listopada br. Każdy student UŁ może wskazać mentora, do którego chce aplikować. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na naszej stronie: www.absolwentvip.uni.lodz.pl 

Zachęcamy do wysyłania aplikacji - ulotka


KOMUNIKAT

dla Osób z rekrutacji, które nie otrzymały decyzji o przyjęciu na I rok studiów pierwszego lub drugiego stopnia, tryb niestacjonarny.

Osoby, które nie otrzymały decyzji o przyjęciu na I rok studiów, ale dopełniły następujących obowiązków:

 • zalogowały się
 • zapłaciły za proces rekrutacji
 • złożyły dokumenty w Komisji Rekrutacyjnej

mogą uczestniczyć w zajęciach. 

W przypadku ćwiczeń prosimy o dołączenie do następujących grup:

 • grupa nr 3 – dotyczy I roku studiów pierwszego stopnia
 • grupa nr 3 lub nr 4 – dotyczy I roku studiów drugiego stopnia

Inauguracja Roku Akademickiego 2014/2015


Uprzejmie informujemy,  że Uniwersytet Łódzki posiada wolne miejsca na pierwszym roku studiów na kierunkach/specjalnościach.


Warszaty nt. włączania osób niepełnosprawnych w szkolnictwo wyższe dla pracowników uczelni z Azerbejdżanu

W dniach 22-24 września na Uniwersytecie Łódzkim przeprowadzone zostały warsztaty dla pracowników azerskich uczelni dotyczące poprawy dostępu do szkolnictwa wyższego dla osób niepełnosprawnych w Azerbejdżanie. W trakcie spotkania wypracowane zostały – na wzór najlepszych rozwiązań i praktyk obowiązujących w Unii Europejskiej – rekomendacje nt. integracji studentów niepełnosprawnych dla tamtejszych nauczycieli akademickich, uczelni i ich otoczenia instytucjonalnego.

Warsztaty  przeprowadzane zostały w ramach 3-letniego międzynarodowego projektu „ESFIDIP - The Establishment of a Foundation for the Integration of Disabled People into HEIs of Azerbaijan”, który realizowany jest przez Uniwersytet Łódzki od grudnia 2013 roku.

Z ramienia UŁ w projekt zaangażowani byli pracownicy Pracowni Pedagogiki Specjalnej na WNoW, Biura ds. Osób Niepełnosprawnych i Profilaktyki Uzależnień oraz Biura Międzynarodowych Projektów Edukacyjnych. W skład konsorcjum projektowego weszło także dziewięciu partnerów z Azerbejdżanu (w tym sześć uczelni, stowarzyszenie osób niepełnosprawnych i dwa ministerstwa) oraz trzech partnerów z UE (dwa uniwersytety i jedna organizacja konsultingowa). Projekt współfinansowany jest przez unijny program Tempus IV.

Więcej informacji o projekcie udziela:
Marcin Gońda
e-mail: marcin.gonda@uni.lodz.pl
tel.: (+48) 42 635 47 52

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną


PKOL w Warszawie z udziałem Wydziału Nauk o Wychowaniu UŁ.

Na zaproszenie Klubu Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego pracownicy (dr Jolanta Kowalska i dr Anna Maszorek-Szymala) oraz studenci i członkowie Koła Naukowego Pracowni Wychowania Fizycznego i Zdrowotnego Wydziału Nauk o Wychowaniu UŁ współorganizowali stoisko Klubu Fair Play podczas 15. Pikniku Olimpijskiego, który odbył się w dniu 07.06.2014 roku w Warszawie. - Galeria


V Igrzyska Olimpijskie dla Przedszkolaków „JESTEM FAIR” 2014

Pracownia Wychowania Fizycznego i Zdrowotnego Wydziału Nauk o Wychowaniu ze studentami III roku I stopnia i II roku II stopnia specjalności pedagogika kultury fizycznej i zdrowotnej (Koordynator - dr Jolanta Kowalska) wraz z partnerami: Centrum Sportu UŁ, Przedszkolem Miejskim nr 39 w Łodzi oraz Łódzkim Oddziałem WOPR, zorganizowali już po raz szósty Igrzyska Olimpijskie Przedszkolaków - więcej


V Piknik Naukowy.

W dniu 6 czerwca 2014 roku w godzinach 9.30-15.00 na placu przed Wydziałem Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ odbył się V Piknik Naukowy. Piknik skierowany był głównie do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W czasie imprezy przeprowadzono szereg atrakcyjnych wykładów z różnych dziedzin naukowych.

Miło nam poinformować, że Pani dr. Lidia Janiszewska z Zakładu Dydaktyki i Kształcenia Nauczycieli WNoW przeprowadziła dwa takie wykłady. Tematy przeprowadzonych wykładów Stereotypom NIE! Od uprzedzeń do dyskryminacji oraz Czy dzieci i ryby naprawdę nie mają głosu?.

Natomiast studenckie koło naukowe "A co to?" pod przewodnictwem Pana mgr Jarosława Pawlickiego przygotowało stoisko piknikowe. Stoisko swoją tematyką i aranżacją oddawało ?ducha? pedagogiki. Atrakcjami na naszym stoisku było: kręcenie balonów, pokaz zabaw z wykorzystaniem chusty animacyjnej, testy osobowościowe/ na kreatywność/ percepcyjne, trening kreatywności, plastyka- origami i kirigami, wydawanie  gofrów, które można było samodzielnie przyozdobić.


Sukces na IV Juwenaliach Sportowych dla pracowników i studentów UŁ

Miło nam poinformować, że w ramach IV Juwenaliów Sportowych dla pracowników i studentów Uniwersytetu Łódzkiego Wydział Nauk o Wychowaniu otrzymał wyróżnienie Najbardziej usportowionego Wydziału.

Wyniki Wydziału Nauk o Wychowaniu po IV Juwenaliach Sportowych dla Pracowników i Studentów Uniwersytetu Łódzkiego:

 • W pływaniu II miejsce,
 • Tenis stołowy: I miejsce (kat. Studenci) Bartosz Gniadek,
 • Koszykówka: I miejsce drużyna studentów (Całkiem Inna Bajka),
 • Siatkówka : I miejsce drużyna studentów,
 • Siatkówka : II miejsce drużyna pracowników,

Gratulacje !!!


IV Dzień Studyjny pt. „Daj się złapać w sieć społeczną”

Dnia 13. 05. 2014 roku w Muzeum Książki Artystycznej przy ulicy Tymienieckiego 24 w Łodzi odbył się IV Dzień Studyjny zrealizowany przez studentki III roku pedagogiki społecznej w zakresie pracy opiekuńczej i socjalno – wychowawczej: Sylwię Renosik, Justynę Nowak, Anitę Najwald, Marzenę Czajkę, Weronikę Bis oraz Joannę Przyborek - więcej


"Kazikomania" wkręć się w życzliwość

W dniu 27.04.2014 roku w parku Adama Mickiewicza (w Łodzi) odbył się piknik integracyjny. Wydarzenie było finałem projektu socjalnego "Kazikomania" wkręć się w życzliwość, zrealizowanego przez studentów III roku pedagogiki społecznej: Kingę Bielas, Dominikę Borowską, Patrycję Franiak, Nadię Dyhdalewicz i Adama Gąsiorkiewicza. Projekt został zrealizowany w ramach kształcenia pedagogów społecznych w Katedrze Pedagogiki Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego.

Głównym celem projektu było zainicjowanie procesu tworzenia sieci wsparcia społecznego między Socjoterapeutycznym Klubem Środowiskowym "KAZiK", a instytucjami ze środowiska lokalnego osiedla im. Władysława Jagiełły w Łodzi. Ideą projektu była praca ze społecznością lokalną, pobudzenie i wydobycie sił ludzkich, aktywizacja do działania mieszkańców osiedla oraz udrożnienie kanału komunikacyjnego między KAZiK?iem, a instytucjami na terenie osiedla.


Projekt socjalny pt. "Odbudowujemy miłość". Remont świetlicy dla dzieci.

Studentki III roku pedagogiki społecznej w zakresie pracy opiekuńczej i socjalno wychowawczej WNoW UŁ: Magdalena Pytlos i Monik Pietrzak w dniu 11 kwietnia (piątek) 2014 r. uroczyście otworzyły, po generalnym remoncie,  świetlicę dla dzieci w Schronisku Dla Bezdomnych Kobiet i Dzieci im. Świętego Brata Alberta.

Działania remontowe wpisane były w główny cel projektu, czyli stworzenie przestrzeni dostosowanej do spędzania czasu wolnego przez dzieci ze Schroniska.

Projekt "Odbudowujemy miłość" nie tylko umożliwił dzieciom spędzanie czasu wolnego w nowej, dostosowanej dla ich potrzeb świetlicy, ale również wzmocnił relację między matkami, a ich dziećmi.

Działania projektowe były częścią innowacyjnego programu kształcenia poprzez projektowanie socjalne, który realizowany jest w Katedrze Pedagogiki Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego.


XIV Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi już za nami

W dniu 9 kwietnia b.r. na Wydziale Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego przeprowadzono imprezy w ramach XIV Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi. Dla młodzieży szkolnej przygotowano 18 warsztatów i 2 wykłady poświęcone takim tematom jak skuteczna komunikacja, przeciwdziałanie dyskryminacji, rozwiązywanie konfliktów, wchodzenie w dorosłość i wiele innych. W imprezach realizowanych przez nasz Wydział udział wzięło ponad 400 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Również nauczyciele mogli wziąć udział w przygotowanym specjalnie dla nich warsztacie lub wykładzie. Galeria


"Od niemowlaka do przedszkolaka? Bal wiosenny.

Studentki III roku pedagogiki społecznej w zakresie pracy opiekuńczej i socjalno wychowawczej WNoW UŁ: Patrycja Bogdańska, Żaneta Mianowska i Zuzanna Miksa organizują Bal Wiosenny dla wychowanków Przedszkola nr 2 w Łęczycy.

Impreza odbyła się 2 kwietnia (środa) 2014 r. w placówce. Była finałowym etapem działań realizowanych w przedszkolu w ramach projektu socjalno-wychowawczego "Od niemowlaka do przedszkolaka", którego głównym celem było usprawnienie programu adaptacyjnego w placówce wspierającej wzrost dzieci.

Projekt realizowany był od czerwca 2013 roku. Składał się z trzech części: dni adaptacyjnych, działań podejmowanych w celu usprawnienia i przyśpieszenia adaptacji dzieci do warunków przedszkola oraz finału w postaci Balu Wiosennego.

Projekt "Od niemowlaka do przedszkolaka" nie tylko pomógł dzieciom sprawnie zaadaptować się w placówce, ale również pozwolił zdobyć nowe umiejętności i doświadczenia. Przedszkole zamierza kontynuować  nową formułę programu adaptacyjnego wdrożonego podczas projektu.


Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Łódzkiego Wydziałowa Rada Pracodawców i Pracownia Wychowania Fizycznego i Zdrowotnego Wydziału Nauk o Wychowaniu zapraszają na Rodzinny Dzień Sportu w sobotę 26.04.2014 r. i 17.05.2014 r.

Zajęcia odbywać się będą w Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Łódzkiego ul. Styrska 20/24 w Łodzi w godzinach 12,00 - 15,00.

W programie zajęć przewidujemy wspólne gry i zabawy dla dzieci i rodziców na hali sportowej, podstawy techniki gry w tenisa i zespołowych gier sportowych (siatkówki, koszykówki, piłki nożnej), podstawy sportów walki, gimnastyka przy muzyce.
Koszt uczestnictwa w Rodzinnym Dniu Sportu :

 • dla osoby dorosłej: 12 zł za 3 godziny
 • dla dziecka od 13 lat do 18 lat : 8 zł za 3 godziny 
 • dla dziecka do 13 lat : 5 zł za 3 godziny


Szczegóły na stronie: http://www.sport.uni.lodz.pl
Rejestracja i przyjmowanie opłat w sobotę od godz. 8,45 w sekretariacie Centrum.
Przypominamy o zabraniu wygodnego stroju i obuwia na zmianę na salę gimnastyczną.


Zatrzymane w kadrze

W dniu 21 marca 2014 r. wychowankowie Świetlicy Podwórkowej przy Stowarzyszeniu Wsparcia Terapeutycznego w Łodzi  przy ulicy Pomorskiej 54 wraz ze studentami pedagogiki społecznej WNoW UŁ Anną Pawlak, Mileną Główczyńską, Dominiką Gębka oraz Krzysztofem Glige, zorganizowali wystawę fotograficzną w Łódzkim Domu Kultury przy ulicy Traugutta 18.

Wystawa była finałowym etapem działań realizowanych w Świetlicy w ramach projektu socjalnego "Zatrzymane w kadrze" którego celem jest pobudzanie sił ludzkich wychowanków do twórczego wykorzystywania czasu wolnego.

Projekt realizowany był od października 2013 r. Składał się z trzech części: Pierwsza polegała na poszerzeniu wiedzy dzieci z zakresu fotografii. Drugą część stanowił spacer po Łodzi. Najmłodsi wcielili się w role fotografów. Finałem projektu była wystawa fotograficzna składająca się ze zdjęć zrobionych przez dzieci.


"Z uśmiechem przez sztukę"

Wychowankowie Domu Dziecka nr 4 przy ul. Marysińskiej 100 wraz ze studentkami Uniwersytetu Łódzkiego: Agatą Turlakiewicz, Izabelą Świerczyńską, Kingą Przybylską i Reginą Voitsekhivską, w dniu 28 marca (piątek) br. o godz. 17.00 wystawili w świetlicy placówki przedstawienie pt. "O borsuku samotniku".  Fabuła przedstawienia przedstawiała losy samotnego borsuka, który nie chce nikomu pomagać, jednak pod wpływem jednego zdarzenia zmienia swoje nastawienie do świata i zaczyna doceniać prawdziwą przyjaźń.

Sztuka była finałowym etapem działań realizowanych w Domu Dziecka nr 4 w ramach projektu socjalno- wychowawczego "Z uśmiechem przez sztukę" którego celem było budowanie przestrzeni dialogu pomiędzy wychowawcami, a wychowankami. Projekt realizowany był od października 2013 roku i składał się z dwóch części: pierwsza polegała na poszerzeniu wiadomości dzieci z zakresu wiedzy teatralnej, druga zaś na wspólnym przygotowaniu przedstawienia przez wychowawców i wychowanków placówki oraz realizatorki projektu. Wszelkie działania projektowe były odpowiedzią na potrzeby wychowanków i wychowawców. Nie tylko poszerzyły wiedzę dzieci z zakresu teatru, ale pozwoliły również wychowankom aktywnie spędzić swój czas wolny, dzieląc go z wychowawcami. 


"Przedszkoliada Tour 2014 - Łódź"

W dniu 9 stycznia 2014 roku odbyła się w Łodzi kolejna edycja Przedszkoliady.

To już szósta edycja tej imprezy w Łodzi, która odbywa się pod patronatem Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej, Rektora Uniwersytetu Łódzkiego prof. Włodzimierza Nykiela oraz Dziekana Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego prof. Danuty Urbaniak-Zając.

Atrakcją tej edycji była dla małych dzieci możliwość spotkania z siatkarzami PGE Skry Bełchatów. 


W dniu 9 października 2013 r. w hali sportowej Parkowa przy Małachowskiego odbył się Mecz Gwiazd pomiędzy siatkarzami Skry Bełchatów, siatkarkami Organiki Budowlanych i młodzieżą z 15 łódzkich gimnazjów w ramach III edycji projektu " Jestem fair". - więcej

Wykład dla wolontariuszy hospicjum domowego Caritas w Łodzi - więcej


Wydziałowa Inauguracja Roku Akademickiego 2013/2014 - 30 września 2013 roku.


Miło nam poinformować, że student Wydziału Nauk o Wychowaniu Sebastian Sobczak oraz Michał Makowski (Wydział Zarządzania) Uniwersytetu Łódzkiego zajęli II miejsce na Mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej.

Mistrzostwa odbyły się w Porto w dniach 21-29.07.2013 roku.


Współpraca z Pracodawcami w ramach projektu Edukacja-Regiony-Regionalizacja - więcej


Protokół zebrania Rady Pracodawców Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego z dnia 13.06.2013 r. - więcej


V Igrzyska Olimpijskie dla Przedszkolaków ?JESTEM FAIR? 2013 -więcej


W dniu 27.05.2013r. odbyła się pierwsza akcja Studenckiego Koła Naukowego Razem Możemy Więcej działającego na Wydziale Nauk Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego. - więcej


Nieletnie macierzyństwo Debata poświęcona problematyce ciężarnych i młodocianych matek wychowanek placówek resocjalizacyjnych. 
Organizatorem debaty było Koło Naukowego Resocjalizacji WNoW. - więcej


III Dzień studyjny !!!

III Dzień studyjny odbył się w dniu 15 maja 2013 roku w klubie&kawiarni Scenografia, przy ul. Zachodniej 81/83 w Łodzi, w godzinach 10.00 ? 15.00. Organizatorem była Katedry Pedagogiki Społecznej WNoW UŁ.

Więcej informacji o wydarzeniu na Facebook'u

Plakat


Z przyjemnością informujemy, że dr Jolanta E. Kowalska z Pracowni Wychowania Fizycznego i Zdrowotnego Wydziału Nauk o Wychowaniu została laureatką V konkursu Polskiej Akademii Olimpijskiej za prace z zakresu olimpizmu i edukacji olimpijskiej. - więcej


W dniu 19.04.2013 r. w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się seminarium naukowe pt. Psychopedagogiczne i resocjalizacyjne przestrzenie pracy funkcjonariusza działu ochrony w jednostce penitencjarnej... -  więcej

Zdjęcia


W dniach  19 marca i 9 kwietnia 2013 roku w auli im. A.KamińskiegoWNoW UŁ, przy ul. Pomorskiej 46/48 odbyły się spotkania informacyjne poświęcone procedurze rekrutacji do służby w Policji.

Organizatorem spotkania była Rada Pracodawców WNoW UŁ. Spotkanie było skierowane do studentów (w szczególności ostatnich roczników) kierunków Pedagogika i Psychologia WNoW UŁ, którzy w przyszłości chcą pracować w Policji.

Zdjęcia 


Studenckie Biura Karier "Profil" w  tym roku obchodzimy 10-te urodziny!

W ramach podsumowania dotychczasowych działań i świętowania okrągłej rocznicy, zaprasza wszystkich zainteresowanych zagadnieniami z pogranicza HR-u, PR-u, psychologii pracy czy doradztwa zawodowego na urodzinową konferencję, która odbędzie się 23 marca w godzinach 9:00 - 19:45, w Instytucie Psychologii WNoW UŁ.

Plakat

Plan konferencji

Prelegenci 


Katedra Pedagogiki Społecznej WNoW UŁ została zaproszona do współtworzenia  programu Erasmus Intensive pod tytułem "Volunteer Engagement in Europe". Efektem tego partnerstwa była pierwsza z trzech edycji programu Erasmus Intensive, która odbyła się w listopadzie 2012 roku w Norymberdze - więcej 


Rozszerzeniu składu Rady Pracodawców.

W dniu 21 stycznia 2013 r. Kolegium Dziekańskie pod przewodnictwem Dziekan Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego prof. nadzw. dr hab. Danuty Urbaniak-Zając podjęło decyzję o rozszerzeniu składu Rady Pracodawców czyniąc koordynatorem Wydziałowej Rady Pracodawców - Prodziekana Wydziału Nauk o Wychowaniu - prof. nadzw. dr hab. Elżbieta Kowalska-Dubas - więcej 


Wydział Nauk o Wychowaniu UŁ i w ramach współpracy "Uniwersytet Łódzki dla pracodawców" , zorganizował  w sobotę 26.01.2013 kolejny Dzień Sportu. Impreza odbyła się Centrum WF i Sportu UŁ ul. Styrska 24/26. 


Wydział Nauk o Wychowaniu i Wydziałowa Rada Pracodawców przy WNoW zorganizowali w dniach 10-11.01.2013 roku w CWFiS UŁ Przedszkoliadę.

Patronat nad imprezą objęła Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, J.M. Rektor UŁ prof. Włodzimierz Nykiel i Dziekan Wydziału Nauk o Wychowaniu prof. Danuta Urbaniak-Zając.

plakat imprezy

FotoRelacja

Skrzynka „Domni – Bezdomni” – projekt autorstwa absolwentki warszawskiej ASP Eugenii Wasylczenko – został przeniesiony na grunt łódzki w sierpniu 2015 r. przez członków Łódzkiego Partnerstwa Pomocy w sytuacji Wykluczenia i Bezdomności (w skrócie: ŁPP)