Wydział Nauk o Wychowaniu

Aktualności ZAiGS


21 października 2015

W dniach 1-2.10.2015 odbyło sie kolejne spotkanie partnerów projektu ELMI, w którym uczesniczy Zakład Andragogiki i Gerontologii Społecznej, tym razem w sercu Pragi.23 września 2015

Zakład Andragogiki i Gerontologii Społecznej zaprasza na X Konferencję Biograficzną z cyklu Biografia i badanie biografii, która odbędzie się w Łodzi w dn. 5-6 lutego 2016 roku. Tytuł tegorocznej konferencji to Przełomy biograficzne i uczenie się. Więcej szczegółów na stronie konferencji: http://konferencjabb.weebly.com/.


15 września 2015

Zapraszamy do lektury czwartego już tomu z cyklu Biografia i badanie biografii. Najnowszy wolumin przygotowany pod red. Elżbiety Dubas i Joanny Stelmaszczyk nosi tytuł Biografie i uczenia się. Link do strony wydawnictwa. Spis treści.


14 lipca 2015

Ze względu na zmiany organizacyjne na Wydziale Nauk o Wychowaniu nastąpiła zmiana pomieszczeń: obecnie gabinety zajmowane przez pracowników Zakładu Andragogiki i Gerontologii Społecznej znajdują się na pierwszym piętrze: pok. 113 i 114. Od września sekretariat Zakładu prowadzić będzie p. Katarzyna Szabelska - pok. 112.


23 czerwca 2015

W dniach 14-18 czerwca 2015 prof. nadzw. dr hab. Elżbieta Kowalska-Dubas, dr Małgorzata Dzięgielewska i mgr Monika Wrona z Zakładu Andragogiki i Gerontologii Społecznej odbywały staż naukowy w Uniwersytecie Justusa Liebiga w Giessen, z którym Zakład prowadzi wieloletnią współpracę. Przedmiotem spotkania były prace nad wspólnym projektem pt. "Lebenslanges Lernen in Übergängen. Biografische und institutionelle Perspektiven im deutsch-polnischen Vergleich" ("Całożyciowe uczenie się w przejściach. Biograficzna i instytucjonalna perspektywa w niemiecko-polskim porównaniu").


18 czerwca 2015

Z przyjemnością zawiadamiamy, że podczas podsumowania Ruchu Innowacyjnego w Edukacji w roku szkolnym 2014/2015 organizowanym przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego pani mgr Monika Wrona z Zakładu Andragogiki i Gerontologii Społecznej otrzymała Certyfikat w kategorii Kreator Kompetencji Społecznych. Więcej informacji na stronie http://pri.wckp.lodz.pl/. Pani magister gratulujemy!


03 czerwca 2015

W dniach 8-19 czerwca będzie trwała akcja "BUŁa do północy doda sesji mocy", podczas której Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-24.00, w soboty w godz. 8.00-20.00. Po godzinie 20.00 otwarty będzie wolny dostęp oraz czytelnia historyczna.


30 maja 2015

Trwa rekrutacja na kierunek pedagogika na Uniwersytecie Łódzkim. Serwis rekrutacyjny dostępny jest na stronie https://rekrutacja.uni.lodz.pl/.


25 maja 2015

W dniu 23 maja w ramach Światowego Zjazdu Absolwentów Uniwersytetu Łódzkiego odbyły się uroczystości na poszczególnych wydziałach. Zakład Andragogiki i Gerontologii Społecznej zorganizował Salony Andragogiczne, które poprowadziły absolwentki studiów o specjalności pedagogika w zakresie edukacji dorosłych: panie mgr mgr Grażyna Busse, Małgorzata Kospin, Agnieszka Oklińska i Monika Wrona. Opiekunkom Salonów oraz wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za udział w naszej inicjatywie.


19 maja 2015

W dniach 21-24 maja odbędą się obchody siedemdziesięciolecia istnienia Uniwersytetu Łódzkiego. 23 maja (w sobotę) odbędą się uroczystości i imprezy na poszczególnych wydziałach UŁ. Zakład Andragogiki i Gerontologii Społecznej szczególnie zaprasza na odwiedzenie Salonów Andragogicznych - w godz. 14-17, sale 104 i 105, ul. Pomorska 46/48, bud. A. Wstęp wolny! Zapraszamy wszystkich absolwentów, studentów, kandydatów i wszystkich zainteresowanych. Więcej informacji na http://wnow.uni.lodz.pl/index.php/component/content/article?layout=edit&id=200 oraz http://70lat.uni.lodz.pl/.


28 kwietnia 2015

W marcu tego roku praca magisterka autorstwa p. Jakuba Jaśniewicza - absolwenta pedagogiki w zakresie edukacji dorosłych - pt. „Życie bez harcerstwa – motyw (procesu) rezygnacji z działalności w Związku Harcerstwa Polskiego” napisana w Zakładzie Andragogiki i Gerontologii Społecznej pod kierunkiem p. dr Joanny Stelmaszczyk została wyróżniona w konkursie na prace naukowe poświęcone tematyce harcerskiej. Więcej o konkursie na: https://zhp.pl/2015/26957/. Autorowi i pani promotor serdecznie gratulujemy!


26 kwietnia 2015

25 kwietnia w ramach XV Festiwalu Nauki Techniki i Sztuki odbył się piknik na rynku w Manufakturze, podczas którego Zakład Andragogiki i Gerontologii Społecznej zorganizował grę miejską "W oczekiwaniu na dorosłość". W grze najlepszy wynik osiągnęła drużyna Ciasteczka. Zwycięzcom gratulujemy!


24 kwietnia 2015

22 kwietnia w ramach XV Festiwalu Nauki Techniki i Sztuki odbył się warsztat pt. "Coaching bez tajemnic", prowadzony przez p. dr Joannę Stelmaszczyk i mgr Monikę Wronę z Zakładu Andragogiki i Gerontologii Społecznej.


21 kwietnia 2015

Zakład Andragogiki i Gerontologii Społecznej bierze udział w XV Festiwalu Nauki Techniki i Sztuki, który odbywa się w Łodzi w dniach 20-26 kwietnia 2015. Więcej informacji o festiwalu na stroniehttp://www.festiwal.lodz.pl/.


21 kwietnia 2015

W dniach 15 i 16 kwietnia br. na Wydziale Nauk o Wychowaniu odbyło się spotkanie partnerów międzynarodowego projektu ELMI. Gospodarzem spotkania był Zakład Andragogiki i Gerontologii Społecznej, który jest przedstawicielem UŁ w projekcie. Więcej o projekcie na stronie www.elmiproject.eu.


03 marca 2015

Trwają przygotowania do Światowego Zjazdu Absolwentów UŁ, w których uczestniczy Zakład Andragogiki i Gerontologii Społecznej. Wśród przygotowywanych atrakcji znajdą się również takie, które są bezpośrednio skierowane do absolwentów specjalności kierowanych przez ZAiGS. Program dostępny będzie niebawem. Informacje o przygotowaniach można śledzić na stronie http://70lat.uni.lodz.pl/.


16 lutego 2015

W dniu 13 lutego 2015 roku odbyła się już druga edycja Warsztatów Akademickiej Pracy Dydaktycznej przygotowana przez pracowników Zakładu Andragogiki i Gerontologii Społecznej, zorganizowana w ramach Manufaktury Szkoleń, której ofertę można znaleźć na http://www.manufaktura.szkolen.uni.lodz.pl/.


16 lutego 2015

W dniach 6-7 lutego odbyła się IX Łódzka Konferencja Biograficzna z cyklu: Biografia i badanie biografii „Czas w badaniach biograficznych”. Jak co roku Zakład Andragogiki i Gerontologii Społecznej gościł wielu naukowców i badaczy biografii z ośrodków z całej Polski.


22 grudnia 2014

W dniu 18 grudnia 2014 r. w ramach kontaktów studentów z absolwentami odbyło się spotkanie studentów III roku pedagogiki w zakresie edukacji dorosłych z panem Jakubem Jaśniewiczem - absolwentem. Spotkanie miało charakter warsztatowy. Pan Jakub Jaśniewicz poprowadził zajęcia na temat możliwości, jakie daje ukończenie studiów na rzeczonej specjalności w podjęciu pracy zawodowej. 


22 grudnia 2014

W dniu 12 grudnia 2014 na Wydziale Nauk o Wychowaniu odbył się warsztat skierowany do nauczycieli akademickich dotyczący doskonalenia pracy dydaktycznej. W warsztacie wzięło udział 16 osób z wielu ośrodków w Polsce. Zajęcia prowadzili pracownicy Zakładu Andragogiki i Gerontologii Społecznej - dr A. Gutowska, dr M. Muszyński i mgr W. Świtalski. Zajęcia odbywały się w ramach wydziałowej inicjatywy Manufaktury Szkoleń, której ofertę można znaleźć na http://www.manufaktura.szkolen.uni.lodz.pl/.


22 grudnia 2014

W ostatnich dniach panie dr A. Gutowska i dr J. Stelmaszczyk z Zakładu Andragogiki i Gerontologii Społecznej ukończyły geragogiczny kurs "L3 M Radość uczenia się przez całe życie według Marii Montessori. Przygotowanie do towarzyszenia seniorom w uczeniu się". Zdobytymi umiejetnościami i wiedzą w stosownym wymiarze podzielą się ze studentami na zajęciach.