Oferta dydaktyczna - Psychologia

PSYCHOLOGIA

Jednolite studia magisterskie (5-letnie) - stacjonarne

Specjalności na kierunku psychologia (wybierane po III roku studiów):

• Psychologia doradztwa zawodowego i organizacji
  • Psychologia wspierania rozwoju i efektywnego funkcjonowanie człowieka
  • Psychologia zdrowia i kliniczna

Jednolite studia magisterskie (5-letnie) - niestacjonarne (zaoczne)

Specjalności na kierunku psychologia (wybierane po III roku studiów):

• Psychologia doradztwa zawodowego i organizacji
  • Psychologia wspierania rozwoju i efektywnego funkcjonowanie człowieka
  • Psychologia zdrowia i kliniczna

Zasady i procedura wyboru specjalności  na kierunku Psychologia

1. Zajęcia specjalnościowe odbywają się na IV i V roku studiów, natomiast nabór na specjalności dokonywany jest w semestrze letnim III roku studiów.
  2. Studenci kierunku Psychologia mają do wyboru trzy specjalności:
  • Psychologię wspierania rozwoju  i efektywnego funkcjonowania człowieka,
  • Psychologię zdrowia i kliniczną,
  • Psychologię doradztwa zawodowego i organizacji.
3. Zapisy na daną specjalność odbywają się za pośrednictwem systemu USOS w semestrze letnim (miesiąc kwiecień) każdego roku akademickiego.

4. Limit miejsc na każdej z 3 specjalności dla każdego trybu studiów (stacjonarne i niestacjonarne) wynosi:
maksymalnie 50 osób
minimalnie 22 osoby.

5. W przypadku, gdy liczba osób ubiegających się o przyjęcie jest wyższa, niż liczba miejsc, sporządzony jest ranking  wg następujących zasad:

• Kryteum naboru jest średnia ocen z następujących przedmiotów „wprowadzających” do specjalności:

a.   dla specjalności „Psychologia wspierania rozwoju i efektywnego funkcjonowania człowieka” – Psychologia rodziny i Psychologia wychowania

b.   dla specjalności „Psychologia zdrowia i kliniczna” – Psychologia zdrowia i Psychopatologia

c.   dla specjalności „Psychologia doradztwa zawodowego i organizacji” - Psychologia doradztwa zawodowego i Psychologia organizacji i zarządzania.

·   Oceny  z wyżej wymienionych  przedmiotów są liczone wg obowiązującego dla danego rocznika sytemu liczenia średniej określonego regulaminem studiów i uwzględnionego w systemie USOS.

6. Studenci, którzy ze względu na średnią ocen i pozycję w rankingu nie zostaną przyjęci                 na wybraną specjalność są przesunięci na specjalność, na której są wolne miejsca. W przypadku wolnych miejsc na dwóch z trzech specjalności, studentom przysługuje prawo wyboru specjalności (do limitu miejsc).

www.psych.uni.lodz.pl