Wydział Nauk o Wychowaniu

Galeria KEAiPT

31.03.2015

Sukces Eduart na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej

Z wielką satysfakcją informujemy, że nasza Absolwentka - Justyna Panfilewicz - (Pedagogika z edukacją artystyczną, obecnie: Edukacja przez Sztukę) została laureatką 36. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, w kategorii "Najlepsza interpretacja aktorska piosenki polskiej".

Gratulujemy!

30.03.2015

 Odyseja rusza do Ameryki!

             Nasi studenci (o których w artykule poniżej) zostali laureatami Finału Ogólnopolskiego Odysei Umysłu i w maju ruszają na Finały Światowe do Stanów Zjednoczonych, gdzie będąreprezentować Polskę oraz nasz Wydział.

Gratulujemy!

23.03.2015

Nasza odyseja

Tej niedzieli Szkoła Podstawowa nr 205 na łódzkim Olechowie tętniła życiem. Pomimo weekendu przed budynek podjeżdżały samochody i autokary, wnoszono i wynoszono dekoracje, niektóre imponujących rozmiarów, a po korytarzach biegali młodzi ludzie w zagadkowych strojach i makijażach, niekiedy wraz z nieco zdenerwowanymi rodzicami. Wszystko to wskazywało, że tego dnia odbywały się konkursy w ramach Odysei Umysłu.

Wśród uczestników tego nietypowego konkursu znaleźli się studenci Edukacji przez Sztukę Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego. Przygotowali – zgodnie z regułami konkursu, o których dokładniej za chwilę – 8-minutowe przedstawienie. Spośród pięciu tematów wybrali program zatytułowany „Jak w starym kinie”. Agata Kwiatkowska, Marta Pacholczyk, Paulina Pęśko, Aleksandra Pietrzak, Agnieszka Pisarek, Julianna Twardowska oraz Sebastian Wdowiak są studentami II roku studiów magisterskich. Do konkursu przygotowywali się pod kierunkiem mgr Martyny Justyńskiej i mgr Anny Majewskiej-Owczarek, które po ukończeniu specjalnych szkoleń zdobyły zaszczytny tytuł trenera. Podczas eliminacji regionalnych, które odbyły się 8 marca 2015, nasi studenci przeszli do drugiego etapu konkursu, jakim są Eliminacje Ogólnopolskie w Gdańsku. Obecnie drużyna intensywnie przygotowuje się na nowe wyzwania i już pakuje walizki na wyjazd nad morze. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

Odyseja Umysłu® to program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej. Celem programu jest rozwój zdolności twórczych oraz nauka kreatywnego i krytycznego myślenia, poprzez zaangażowanie grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych.

Uczestnicy programu pracują w drużynach, które reprezentują placówki edukacyjne i zazwyczaj liczą od 5 do 7 osób. Opiekę nad każdym zespołem sprawuje trener, który integruje grupę oraz organizuje i moderuje jej pracę.

Jesienią każdego roku publikowanych jest pięć Problemów Długoterminowych. Drużyna wybiera jeden z nich, po czym przez kilka miesięcy samodzielnie projektuje, przygotowuje i udoskonala jego rozwiązanie. Uczestnicy razem analizują zadanie a następnie wspólnie decydują jak to, co w ich pomysłach najlepsze, połączyć w 8-minutową prezentację, którą przedstawią sędziom oraz publiczności. Podczas konkursu, który odbywa się wiosną, zespół musi się także zmierzyć z Problemem Spontanicznym – niepowtarzalnym zadaniem, którego treści nie zna do ostatniej chwili, a rozwiązanie tworzy w zaledwie kilka minut. Odyseusze współzawodniczą ze sobą w czterech grupach wiekowych. Drużyny, które w poszczególnych kategoriach uzyskają najlepsze wyniki na Eliminacjach Regionalnych, awansują do Finału Ogólnopolskiego. Jego zwycięzcy mogą z kolei reprezentować Polskę na Finałach Światowych w Stanach Zjednoczonych. Tegoroczny finał już w maju!