Wydział Nauk o Wychowaniu

Wydarzenia i aktualności

 

Festiwal Nauki Techniki i Sztuki (20, 23-24 kwietnia 2016)

W ramach Festiwalu Nauki Techniki i Sztuki w dniu 20 kwietnia 2016 r. na Wydziale Nauk o Wychowaniu UŁ (ul. Pomorska 46/48 w Łodzi) odbyły się liczne inicjatywy zorganizowane we współpracy ze wszystkimi jednostkami organizacyjnymi Wydziału. Program Festiwalu został skierowany do otoczenia społeczno-gospodarczego i obejmował m.in.: wystawę prac studentów prezentacje multimedialne, pokazy albumów, pokazy artystyczne, wykłady, warsztaty prowadzone przez kadrę akademicką i studentów Wydziału. Szczegółowy program Festiwalu w załączeniu.

Udział w warsztatach wzięło 197 osób (uczniów i nauczycieli) z licznych szkół województwa łódzkiego (XXVI LO w Łodzi, XXXII LO im. H. Poświatowskiej w Łodzi, XXVI LO w Łodzi, Rada Rodziców Edukacji Domowej w Łodzi, Szkoła Podstawowa im. J. Matejki w Łodzi, Szkoła Podstawowa nr 193 im. K. K. Baczyńskiego w Łodzi, Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Łodzi, Zespół Szkół nr 1 Technikum Ekonomiczne w Wieluniu) oraz Przedszkola Uniwersytetu Łódzkiego.

W Manufakturze w dniu 23-24 kwietnia br. odbył się piknik w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki, w którego organizację zaangażowali się liczni pracownicy naukowo-dydaktyczni i administracyjni Wydziału Nauk o Wychowaniu UŁ. W ramach pikniku odbyły się zajęcia artystyczne dla dzieci, gry z nagrodami, zagadki, zabawy sportowe oraz gra miejska „W oczekiwaniu na dorosłość”.

Całością przedsięwzięcia kierowała dr Aneta Rogalska-Marasińska (Katedra Teorii Wychowania) przy współpracy z prof. nadzw. dr hab. Elżbietą Kowalską-Dubas - Prodziekan Wydziału Nauk o Wychowaniu UŁ (z ramienia Wydziałowej Rady Pracodawców).


21 stycznia 2015 r. odbyło się zebranie Wydziałowej Rady Pracodawców z udziałem przedstawicieli otoczenia społeczno-gospodarczego. Szczegółowy przebieg spotkania przedstawiamy w protokole.


WARSZTATY Z mBANKIEM  

Drodzy studenci! Serdecznie zapraszamy do udziału w dwóch warsztatach, które na naszym Wydziale poprowadzą trenerzy mBanku. Na zajęciach będzie można poznać zasady tworzenia dokumentów aplikacyjnych oraz sposoby przygotowywania się do rozmowy kwalifikacyjnej. Dodatkowo, trenerzy udzielą informacji na temat możliwości rozwoju w mBanku. Harmonogram:

 

JAK PISAĆ CV I LIST MOTYWACYJNY - 23 marca, w godz. 10:15-14:15 (sala 209)

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ROZMOWY O PRACĘ - 21 kwietnia, w godz. 8:00-12:00 (sala 304)

 

Warsztaty odbędą się w budynku przy ul. Pomorskiej 46/48. Chęć uczestniczenia w warsztatach prosimy zgłaszać na adres: profil@uni.lodz.pl (w treści maila prosimy wpisać tytuł warsztatu, w którym chcielibyście wziąć udział).

ZAPROSZENIE


17 grudnia odbyło się zebranie podsumowujące kolejny rok pracy w ramach Wydziałowej Rady Pracodawców. Szczegółowy przebieg spotkania przedstawiamy w protokole.

 Protokół zebrania Rady Pracodawców Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego  (17.12.2014)


Sprawozdanie ze szkolenia: WARSZTAT AKADEMICKIEJ PRACY DYDAKTYCZNEJ (12.12.2014) - doc.


Terminarz prac Wydziałowej Rady Pracodawców na 2015 rok 


27 listopada 2014 roku odbyło się spotkanie z przedstawicielami mBanku, którzy opowiedzieli o możliwościach zatrudnienia, odbywania praktyk lub staży, a także o rozwoju wewnątrz organizacji.

ULOTKA


AKADOS: Zawodowe Negocjacje - Poznaj najważniejsze Mechanizmy Negocjacyjne - tutaj


Wydział Nauk o Wychowaniu UŁ i Centrum Zdrowia Psychicznego EOS zapraszają wszystkich studentów nauk humanistycznych na zajęcia:

JAK ZACHOWAĆ SIĘ WOBEC OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ CZYLI KRÓTKA LEKCJA SAVOIR VIVRE

Jako przyszły specjalista obawiasz się niezręcznej atmosfery podczas pierwszego kontaktu z osobą niepełnosprawną?
W trakcie spotkania otrzymasz praktyczne wskazówki oparte na doświadczeniu osobistym i wieloletniej obserwacji
jak się zachowad i co powiedzied,żeby nie urazid niepełnosprawnego rozmówcy/pacjenta?

Zajęcia poprowadzi Martyna Mokrzycka ? pedagog osób dorosłych i starszych, doradca zawodowy. Współzałożycielka Centrum Zdrowia psychicznego EOS oraz autorka publikacji ?Sytuacja osób niepełnosprawnych na rynku pracy?. Przynależnośd do środowiska osób niepełnosprawnych (sama porusza się na wózku inwalidzkim) powoduje, że poza przygotowaniem teoretycznym o funkcjonowaniu tej grupy społecznej, posiada również doświadczenie praktyczne. Celem realizowanego przez nią wsparcia pedagogicznego jest zmotywowanie osób niepełnosprawnych do
aktywnego życia społeczno-zawodowego oraz praktyczne przygotowanie przedstawicieli różnych grup zawodowych do otwartości i naturalności w kontakcie i współpracy z osobą niepełnosprawną.

  • Termin: 15 maja 2014r., godz. 14:00
  • Czas trwania: 60 minut
  • Miejsce: Wydział Nauk o Wychowaniu UŁ, ul. Pomorska 46/48, sala 105 (I piętro, budynek A)
  • Cena: 15zł/os.


Zgłoszenia należy wysyład do 12 maja na adres: m.mokrzycka@centrum-eos.pl. W tytule wiadomości proszę podad temat zajęd oraz imię i nazwisko.


Współpraca z firmą PORTAL HR w zakresie badań.

Mateusz Hauk pracownik Wydziału Nauk o Wychowaniu, Instytut Psychologii , Zakład Psychologii Pracy i Doradztwa Zawodowego, UŁ wystąpił jako prelegent w ramach konferencji Warszawskie Dni Rekrutacji w dniach 13-14.02.2014. Temat wystąpienia ?Jak wygrać i zatrudnić efektywnego pracownika ? grywalizacja w procesach rekrutacyjnych?.


Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Łódzkiego Wydziałowa Rada Pracodawców i Pracownia Wychowania Fizycznego i Zdrowotnego Wydziału Nauk o Wychowaniu zapraszają na ?Rodzinny Dzień Sportu? w sobotę 26.04.2014 r. i 17.05.2014 r.

Zajęcia odbywać się będą w Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Łódzkiego ul. Styrska 20/24 w Łodzi w godzinach 12,00 ? 15,00.

W programie zajęć przewidujemy wspólne gry i zabawy dla dzieci i rodziców na hali sportowej, podstawy techniki gry w tenisa i zespołowych gier sportowych (siatkówki, koszykówki, piłki nożnej), podstawy sportów walki, gimnastyka przy muzyce.
Koszt uczestnictwa w Rodzinnym Dniu Sportu :

  • dla osoby dorosłej: 12 zł za 3 godziny
  • dla dziecka od 13 lat do 18 lat : 8 zł za 3 godziny 
  • dla dziecka do 13 lat : 5 zł za 3 godziny


Szczegóły na stronie: http://www.sport.uni.lodz.pl
Rejestracja i przyjmowanie opłat w sobotę od godz. 8,45 w sekretariacie Centrum. 
Przypominamy o zabraniu wygodnego stroju i obuwia na zmianę na salę gimnastyczną.


Protokół zebrania Rady Pracodawców Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego z dnia 22.01.2014 r.


Protokół zebrania Rady Pracodawców Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego z dnia 18.12.2013 r.


IV debata publiczna z cyklu ?Sobota dla hospicjum?


Niepubliczne Przedszkole Dwujęzyczne KIDS & CO. oraz Klub Malucha KIDS & CO. w Łodzi na podstawie umowy partnerskiej z Wydziałem Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego (w ramach Wydziałowej Rady Pracodawców) poszukuje osób na stanowisko w ramach wolontariatu:Praktykanta w przedszkolu lub w klubie malucha. - więcej


Niepubliczne Przedszkole Dwujęzyczne KIDS & CO. Oraz Klub Malucha KIDS & CO. w Łodzi na/podstawie umowy partnerskiej z Wydziałem Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego (w ramach Wydziałowej Rady Pracodawców) poszukuje osób na stanowisko w ramach wolontariatu:Warsztatowiec w przedszkolu lub w klubie malucha.- więcej


W dniu 11 grudnia studenci i pracownicy Pracowni Wychowania Fizycznego i Zdrowotnego WNoW  będą uczestniczyć w wydarzeniu Fit Day - na Wydziale Geografii i Turyzmu UŁ

Miłym akcentem jest udział Jakuba Jatczaka - studenta I roku studiów magisterskich pedagogiki kultury fizycznej i zdrowotnej - dietetyk, doradca żywieniowy - udzielać będzie profesjonalnych rad. Pod jego opieką są studenci,osoby biznesu, dba o sylwetki dorosłych, a także dzieci.


Już 11 grudnia 2013 roku w budynku Collegium Geographicum (ul.Kopcińskiego 31) wielka impreza rekreacyjno-sportowa FITDAY! Pokazy i warsztaty klubów fitness, szkół tańca i sztuk walki. Zabawy i konkursy z nagrodami!

Zgłaszajcie swoje zespoły z wykładowcą na czele pisząc maila na adres e-mail: zgloszenia.fitday@gmail.com


Współpraca z Pracodawcami w ramach projektu Edukacja-Regiony-Regionalizacja - więcej


Protokół zebrania Rady Pracodawców Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego z dnia 13.06.2013 r. - więcej


V Igrzyska Olimpijskie dla Przedszkolaków JESTEM FAIR 2013 - więcej 


W dniach  19 marca i 9 kwietnia 2013 roku w auli im. A.Kamińskiego WNoW UŁ, przy ul. Pomorskiej 46/48 odbyły się spotkania informacyjne poświęcone procedurze rekrutacji do służby w Policji. Organizatorem spotkania była Rada Pracodawców WNoW UŁ. Spotkanie było skierowane do studentów (w szczególności ostatnich roczników) kierunków Pedagogika i Psychologia WNoW UŁ, którzy w przyszłości chcą pracować w Policji.

Zdjęcia


Studenckie Biura Karier Profil w  tym roku obchodzimy 10-te urodziny!

W ramach podsumowania dotychczasowych działań i świętowania okrągłej rocznicy, zaprasza wszystkich zainteresowanych zagadnieniami z pogranicza HR-u, PR-u, psychologii pracy czy doradztwa zawodowego na urodzinową konferencję, która odbędzie się 23 marca w godzinach 9:00 - 19:45, w Instytucie Psychologii WNoW UŁ.

Plakat

Plan konferencji

Prelegenci 


Rozszerzeniu składu Rady Pracodawców. 

W dniu 21 stycznia 2013 r. Kolegium Dziekańskie pod przewodnictwem Dziekan Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego  prof. nadzw. dr hab. Danuty Urbaniak-Zając podjęło decyzję o rozszerzeniu składu Rady Pracodawców czyniąc koordynatorem Wydziałowej Rady Pracodawców - Prodziekana Wydziału Nauk o Wychowaniu - prof. nadzw. dr hab. Elżbieta Kowalska-Dubas - więcej


Wydział Nauk o Wychowaniu UŁ i w ramach współpracy "Uniwersytet Łódzki dla pracodawców", zorganizował  w sobotę 26.01.2013 kolejny Dzień Sportu. Impreza odbyła się Centrum WF i Sportu UŁ ul. Styrska 24/26.


Wydział Nauk o Wychowaniu i Wydziałowa Rada Pracodawców przy WNoW zorganizowali w dniach 10-11.01.2013 roku w CWFiS UŁ PrzedszkoliadęPatronat nad imprezą objęła Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, J.M. Rektor UŁ prof. Włodzimierz Nykiel i Dziekan Wydziału Nauk o Wychowaniu prof. Danuta Urbaniak-Zając.

plakat imprezy 

FotoRelacja