KIERUNEK: WYCHOWANIE FIZYCZNE I ZDROWOTNE
Opis studiów
Studia na kierunku WYCHOWANIE FIZYCZNE I ZDROWOTNE stwarzają m.in. możliwości zatrudnienia w następujących instytucjach:
- szkoły podstawowe i ponadpodstawowe
- instytucje oświatowe
- przedszkola
- kluby sportowe
- kluby fitness
- zrzeszenia i stowarzyszenia sportowe
- instytucje ukierunkowane na promocję zdrowia
Główne przedmioty
- Współczesna myśl pedagogiczna
- Metodologia badań edukacyjnych
- Pedagogika twórczości
- Metodyka wychowania fizycznego i zdrowotnego
- Pedagogika sportu
- Fizjologia wysiłku i treningu fizycznego
- Trening personalny osób w różnym wieku
- Metodyka treningu sportowego dzieci i młodzieży
- Teoria i metodyka indywidualnych form aktywności fizycznej (gimnastyka, lekka atletyka, pływanie, fitness)
- Teoria i metodyka zespołowych form aktywności fizycznej (piłka siatkowa, koszykówka, futsal, piłka ręczna)
- Praktyki pedagogiczne i kierunkowe 360 godz.
Sylwetka absolwenta
Studia na kierunku WYCHOWANIE FIZYCZNE I ZDROWOTNE kwalifikują absolwenta do samodzielnej realizacji zadań z wychowania fizycznego, promocji zdrowia, rekreacji i sportu. W toku kształcenia student nabywa kompetencje do realizacji programowych treści z wychowania fizycznego na wszystkich etapach edukacji szkolnej, nadobowiązkowych zajęć sportowych i rekreacyjnych oraz zajęć z zakresu edukacji zdrowotnej i gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej w szkole i środowisku pozaszkolnym. Ponadto studia na kierunku wychowanie fizyczne i zdrowotne w mają na celu promowanie prozdrowotnych wartości wśród osób uczestniczących w różnych formach aktywności fizycznej m.in. sporcie, rekreacji, zajęciach terapii ruchowej niezależnie od miejsca i czasu ich realizacji w ciągu całego życia. W trakcie toku studiów absolwent nabywa umiejętności z zakresu działalności prospołecznej, samodoskonalenia oraz prowadzenia badań naukowych, przygotowujących do podjęcia studiów III stopnia.
Zasady przyjęć
Dla absolwentów studiów pierwszego stopnia (licencjackich) ukończonych na kierunkach: Wychowanie fizyczne i zdrowotne, Pedagogika sportu, Pedagogika - specjalnść: pedagogika kultury fizycznej i zdrowotnej, wychowanie fizyczne, sport, rekreacja ruchowa i turystyka oraz dla absolwentów studiów drugiego stopnia ukończonych na kierunku Pedagogika - specjalność: pedagogika kultury fizycznej i zdrowotnej.
Kandydaci będą kwalifikowani na podstawie oceny z dyplomu licencjackiego lub magisterskiego.
Do e-rekrutacji na kierunek Wychowanie fizyczne i zdrowotne powinni przystąpić kandydaci, którzy posiadają dobry stan zdrowia oraz ponadprzeciętny poziom sprawności fizycznej, umożliwiający efektywne uczestnictwo w zajęciach ze zwiększoną aktywnością fizyczną.
Warunkiem rekrutacji na kierunek Wychowanie fizyczne i zdrowotne jest zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwskazań do studiowania ze zwiększoną aktywnością fizyczną i pływaniem.
Co dalej?
Kontakt dla kandydata
E-mail: rekrutacja.wnow@uni.lodz.pl
Telefon: (42) 665 57 20