Konferencja Dziekanów Wydziałów Pedagogicznych

Powyższa inicjatywa jest nawiązaniem do tradycji i działań realizowanych przez przedstawicieli innych dyscyplin naukowych, odbywających cykliczne spotkania, np. Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich, a także do spotkania, które odbyło się 12 czerwca 2023 roku. Podstawowa idea, która przyświeca tej inicjatywie dotyczy konsolidacji środowiska akademickiego pedagogów.

Na tegorocznym spotkaniu nasza uwaga skupiona została na procesie kształcenia pedagogicznego, rekonstrukcji myślenia o nim, uwarunkowaniach zmiany i propozycjach rozwiązań systemowych.

Program:

• Powitanie Uczestników i otwarcie Konferencji
  • Wręczenie nagrody im. Profesora Ryszarda Więckowskiego za wybitną pracę  naukową z zakresu wczesnej edukacji.
    Nagrodę im. Profesora Ryszarda Więckowskiego otrzymała Agnieszka Janik za pracę pt. "Podwórkowe przestrzenie i miejsca zabaw. Studium Pedagogiczno – kulturowe", Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego, Wrocław 2021.
  • Wystąpienie  Laureatki
  • Przerwa kawowa
  • Debata panelowa na temat:  "Kształcenie pedagogiczne i doskonalenie nauczycieli. Rekonstrukcja myślenia - Uwarunkowania zmiany - Rozwiązania  systemowe"
  • Lunch